Montaż płytek cementowych

Kolorowe, wzorzyste, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne płytki cementowe, mimo wysokiej ceny, od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Podstawowym surowcem jest bowiem nie tylko cement, ale również kamienie rzeczne oraz marmur zmielone na drobny proszek. Całości dopełniają odpowiednie pigmenty. Płytki cementowe stanowią idealny sposób na uzyskanie zaskakującego i oryginalnego efektu w łazience.

Układanie płytek cementowych

Ułożenie płytek cementowych jest wprawdzie bardzo proste, ale należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim powinny zostać wcześniej zaadaptowane w nowych warunkach, dlatego należy je rozpakować i rozłożyć na posadzce w pomieszczeniu o najniższej wilgotności powietrza. Powierzchnia, na której są układane kafle, musi natomiast być sucha oraz idealnie równa. Do mocowania płytek cementowych producenci zalecają stosowanie specjalnego, średniowarstwowego,elastycznego kleju, zawierającego w swoim składzie cement. Do jego rozprowadzania natomiast warto używać packi z grzebieniem 8 – 10 milimetrów. Płytki należy dociskać ręcznie. Nie wolno ich ostukiwać pobijakiem lub poziomicą. Fugowanie natomiast odbywa się przy pomocy tradycyjnych spoin lub płynnego betonu. Zalecana szerokość fugi wynosi 2 milimetry, zaś przy ogrzewaniu podłogowym 2,5 milimetra. Prawidłowo ułożone i zakonserwowane płytki cementowe będą służyć swoim właścicielom przez wiele lat, wzbudzając podziw gości.

Impregnacja płytek cementowych

Jednym z niezbędnych elementów w trakcie układania płytek cementowych jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu, który nie tylko chroni kafle przed gromadzeniem się różnych zabrudzeń, ale również zabezpiecza przed powstawaniem nieestetycznych plam i zacieków. W ofercie poszczególnych producentów można znaleźć tradycyjne środki (nie oddziałują na kolor) oraz preparaty uzupełniające (wzmacniające odcień) i specjalny olej. Najwyższy poziom ochrony płytkom cementowym zapewnia, zdaniem ekspertów, połączenie standardowego impregnatu z dodatkowym.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.