Oświetlenie ledowe w fugach

Jednym z najciekawszych i najpopularniejszych elementów dekoracyjnych wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych jest oświetlenie ledowe w…fugach. Delikatne, punktowe lub smugowe światło o przyjemnej barwie pozwoli uzyskać intrygujący efekt eleganckich, lśniących ścian lub podłogi. Odpowiednio dopasowane oświetlenie ledowe stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnego wnętrza.`

Pomysły na oświetlenie w fugach

Oświetlenie ledowe w fugach można zastosować w zależności od indywidualnych preferencji oraz stylu, w jakim została urządzona łazienka. W ofercie dostępne są wodoodporne taśmy LED zarówno w różnych kolorach, jak i białym w odcieniu lekko żółtym (idealnym do ciepłych barw) lub lekko niebieskim (doskonale komponuje z chłodnymi barwami). Oświetlenie w fugach daje nieograniczone możliwości stworzenia zaskakujących aranżacji. Taśmy LED mają zastosowanie między innymi:

  • w fugach podłogowych, wydzielając poszczególne strefy w pomieszczeniu (np. strefę prysznicową, strefę umywalki);
  • na styku podłogi i ścian – idealne do łazienek w ciemnej tonacji lub zaprojektowanych na zasadzie kontrastów;
  • w płytkach nad wanną – delikatne punkty wprowadzą dodatkową atmosferę relaksu;
  • punktowe stosowane na ścianach bądź podłogi, pozwalające uzyskać efekt nocnego nieba lub innej, dowolnej symetrycznej kompozycji.

Prosty i szybki montaż

Do montażu oświetlenia LED w fugach będą potrzebne: specjalne profile LED do fug odpowiedniej grubości, taśma wodoodporna oraz silikon i zasilacz Led. W ofercie poszczególnych producentów dostępne są również zestawy pojedynczych diod do fug, składające się z modułów, które można umieścić w dowolnym miejscu fugi lub w punkcie, gdzie się krzyżują. Montaż polega natomiast na umieszczeniu w fugach pomiędzy płytkami taśm ledowych. Następnie profil należy wraz z osłonką dokładnie uszczelnić silikonem, który będzie skutecznie ochronić przed wilgocią i innymi uszkodzeniami.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.