Wybieramy perlator do łazienki

Wysokie rachunki, społeczna troska o środowisko naturalne oraz świadomość, że w wielu miejscach na świecie wciąż brakuje wody sprawia, że coraz więcej osób podejmuje działania, mające na celu oszczędność wody. W dwudziestym pierwszym wieku zużycie wody można zmniejszyć nie tylko poprzez wyrabianie odpowiednich nawyków, ale również stosując nowoczesne systemy i urządzenia takie, jak chociażby…perlator. 

Jak działa perlator?

Perlator jest niezwykle prostym, a przy tym skutecznym urządzeniem w postaci specjalnego sitka napowietrzającego strumień, mocowanym przy wylocie kranu lub prysznica. Zdaniem ekspertów wodooszczędna nakrętka pozwala obniżyć zużycie wody o…60%, co w efekcie przekłada się na znacznie mniejsze rachunki. Perlator, zwany również aeratorem, wykonany jest z nierdzewnego metalu, który posiada zwykle kształt pierścienia. Wewnątrz urządzenia znajduje się natomiast specjalny wsad (system sitek lub komór). Większość perlatorów dostępnych na rynku potrafi zmniejszyć przepływ wody nawet do około dwóch litrów na minutę, dlatego doskonale sprawdzają się w bateriach umywalkowych.

Rodzaje perlatorów

Oferta poszczególnych producentów jest niezwykle szeroka i bogata, dzięki czemu każdy właściciel domu czy mieszkania z pewnością dopasuje produkt do własnych potrzeb i oczekiwań.

 Ze względu na sposób montażu wyróżniamy perlatory z:

  • gwintem zewnętrznym (wkręcane do wnętrza baterii wodnej);
  • gwintem wewnętrznym (nakręcane na wylewkę czyli od zewnątrz baterii wodnej).

Z uwagi na zastosowanie perlatory dzielą się na:

  • kuchenne (zlewozmywakowe);
  • łazienkowe (umywalkowe);
  • wannowe.

W zależności od sposobu działania producenci wyróżniają perlatory:

  • napowietrzające,
  • tworzące strumień igiełkowy.

Ponadto na rynku dostępne są urządzenia, których sitka perlatora zostały wykonane z metalu, plastiku oraz silikonu.

Obecnie można również kupić gotowe baterie z fabrycznie zamontowanymi perlatorami. Osoby, które jednak nie posiadają jeszcze w swojej łazience tego typu urządzeń, mogą je bez obaw zamontować nawet w starszych modelach baterii łazienkowych, ponieważ gwinty perlatorów są standardowe.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.